ART / Lithographs / Litograph in colors 14332168
nr 1433 2168
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), Sweden. Cykeltur. Signed, numbered 27/290. Litograph in colors. Sheet: 60x42, outer dimensions including frame: 80x60,
LITOGRAPH IN COLORS, Cykeltur. Signerad, numrerad 27/290. Färglitografi. Bladets mått: 60x42, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1000
SEK 1400
Monday November 22 2021
at 20:17:43
700 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr (Robot)
1.200 kr
1.300 kr (Robot)
1.400 kr
- Thema-auction
Nov 22
Read more about Grafik
Karl Höglund
Read more about Karl Höglund